Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Maszyny do przetwórstwa odpadów z warzyw

Ocena: 0
6628
Firma Agrotop oferuje specjalistyczne linie do mycia warzyw marki Haith oraz – jako jedna z nielicznych – zapewnia kompleksowe przygotowanie całej inwestycji, począwszy od doradztwa, przez projekt, a skończywszy na uruchomieniu i późniejszym serwisowaniu. Głównym elementem linii jest szczotkarka Haith, która w opcji dodatkowej może być wyposażona w system recyklingowy.

Szczotkarka Haith do oczyszczania warzyw z zabrudzeń
Fot. Agrotop


Szczotkarki Haith
Szczotkarki przeznaczone są do oczyszczania warzyw z zabrudzeń, jak również wykorzystywane w procesie technologicznym, służącym do odpowiedniego i właściwego przygotowania warzyw przed ich ostatecznym zapakowaniem oraz sprzedażą. Warzywa podlegające obróbce dostarczane są do wnętrza bębna, w którym pod bieżącą wodą poddawane są szczotkowaniu przez system obracających się wałków ze szczotkami. Warzywa dzięki pracy szczotek przemieszczają się wzdłuż bębna, aż do miejsca – wylotu, gdzie następuje ich odbiór. Wielkość załadunku, czas i prędkość szczotkowania zależą od indywidualnych wymagań. Parametry te mogą być regulowane za pomocą elektrycznego urządzenia sterującego.

Agrotop proponuje trzy rodzaje szczotkarek Haith oznaczonych symbolami: 2000-12, 2500-12 i 3000-12. Różnią się one długością bębna i mocą silników elektrycznych wykorzystywanych do napędu. Długość bębna, w którym myte są warzywa wynosi odpowiednio: 2000, 2500 i 3000 mm. Średnica bębna w każdym modelu to 777 mm. Moc silnika napędzającego bęben w przypadku dwóch pierwszych jest równa 3 kW oraz 4 kW w modelu Haith 3000-12. W środku bębna znajduje się 12 nylonowych szczotek o średnicy 218 mm. Te z kolei napędzane są dwoma silnikami o mocy odpowiednio: 3, 4 i 5,5 kW.

Cała konstrukcja maszyny może być wykonana ze stali nierdzewnej lub ze stali czarnej metalowej. W opcji można zamówić bęben i wylot, także ze stali nierdzewnej. Urządzenie wyposażone jest w panel sterowania pozwalający na kontrolę prędkości bębna i szczotek.

System recyklingu wody
Jak wspomniano, szczotkarka może być wyposażona w system recyklingowy (opcja). W takim przypadku woda, która wykorzystywana jest do bieżącego zraszania warzyw podczas szczotkowania, spływa wraz z zanieczyszczeniami do zbiornika wyposażonego w system recyklingu. Następuje odseparowanie zanieczyszczeń z wody, która za pomocą pompy podawana jest z powrotem do systemu zraszania warzyw w bębnie szczotkującym. System recyklingowy wyposażony jest w dwa zbiorniki na wodę. Jeden ze zbiorników służy jako odstojnik zanieczyszczeń powstałych w wyniku procesów oczyszczania warzyw. Natomiast z drugiego pobierana jest woda do dalszej obróbki. System recyklingowy wyposażony jest także w pompę napędzaną silnikiem elektrycznym, załączaną z panelu sterowania. Należą do niego również szczotki wygarniające większe zanieczyszczenia z komory zbiornika. Urządzenie to może być zbudowane ze stali nierdzewnej lub stali czarnej po procesie cynkowania. Maszyna może pracować osobno, jak również w ciągu linii technologicznej służącej odpowiedniemu przygotowaniu warzyw.



Zbiornik należący do systemu recyklingu wody
Fot. Agrotop



Więcej informacji na temat opisywanej technologii do mycia warzyw Haith i związanych z tym aspektów ekologicznych, można uzyskać bezpośrednio w firmie Agrotop, która zajmuje się również sprzedażą części zamiennych i serwisem.

Nowoczesna Gospodarka Odpadami 1(1) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -