Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja. Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.
Informacje dla dekarza, cieśli, blacharza, architekta, projektanta, konserwatora i inwestora. Błędy, usterki, wilgoć i zacieki. Budowa, remonty i naprawy. Dachy płaskie, zielone i skośne. Dachówki, blachodachówki, łupek, gont, folie, papy, blachy. Konstrukcje, materiały, wykonawstwo. Więźba dachowa, drewno i prefabrykaty. Kominy i obróbki. Okna dachowe. Narzędzia i urządzenia. Izolacje i wentylacja.

Ładowarki komunalne Case

Ocena: 0
6770
Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz szerokiej gamie osprzętów ładowarki Case sprawdzają się w wielu gałęziach przemysłu. Mogą pracować równie wydajnie w żwirowni, jak i wspierać przedsiębiorstwa z branży komunalnej.

Ładowarka Case 621F pracująca w kompostowni
Fot. Case


Firma Case Construction ma w ofercie pięć bazowych ładowarek kołowych, które można skonfigurować pod wymagania wysypisk śmieci, sortowni odpadów, złomowisk czy kompostowni. Do grupy tej zalicza się modele o masie od 10 do 20 t, oznaczone symbolami: 521F, 621F, 721F, 821F, 921F. Do ich napędu wykorzystywane są ekonomiczne silniki Tier IV, spełniające najnowsze normy czystości spalin. Silniki opracowane przez konstruktorów firmy Case nie wymagają filtrów cząstek stałych, które muszą być wypalane co 8–10 godzin pracy, co powoduje zwiększenie temperatury spalin do ok. 600°C. Jednostki napędowe Case spełniają wymagania najnowszych norm dzięki układowi AdBlue, który nie wpływa na temperaturę spalin. Maszyny są więc bezpieczne dla środowiska „śmieciowego”.

Ładowarki Case mogą być wyposażone w różne skrzynie biegów w zależności od specyfiki pracy. W przypadku zadań wymagających długich przejazdów i podjazdów pod wzniesienia, zalecana jest 5-biegowa skrzynia z blokadą zmiennika oraz progresywnym rozłączaniem napędu, dająca duże oszczędności paliwa oraz zwiększająca żywotność całego układu przeniesienia napędu. Do krótkich przejazdów i pracy bardziej stacjonarnej można wybrać skrzynię 4-biegową.

Kolejnym elementem ładowarek Case, na który warto zwrócić uwagę, jest umiejscowienie bloku chłodnic z wentylatorem tuż za kabiną. Dzięki temu maszyny „oddychają” powietrzem ze strefy o najmniejszym zapyleniu. Silnik wysunięty na tył daje również dodatkową przeciwwagę. Kolejnym atutem układu chłodzenia jest zasilany hydraulicznie wentylator z funkcją zmiany obrotów na wsteczne. Takie rozwiązanie pozwala na przeczyszczenie chłodnic, a to z kolei skraca czas obsługi codziennej i zapobiega przegrzewaniu się maszyny w przypadku dużego zapylenia.



W zależności od potrzeb ładowarki Case można wyposażyć w opony pełne
Fot. Case

Dostosowując ładowarki Case do potrzeb komunalnych można wyposażyć je w opony klasy L4, L5 lub pełne. W przypadku ciężkich prac należy zastosować mosty wzmocnione typu Heavy Duty. W aplikacji „śmieciowej” dostępne są dodatkowe osłony boczne oraz osłona transmisji, mające za zadanie zabezpieczenie podzespołów maszyny przed przypadkowym uszkodzeniem.

Konfigurując maszynę nie należy zapominać o właściwym osprzęcie. Do dyspozycji są: łyżka o dużej pojemności do materiałów lekkich, łyżka wysokiego wysypu, łyżka z dociskiem, widły oraz specjalistyczny hak na wysięgniku do przenoszenia odpadów gabarytowych. W celu ułatwienia i przyspieszenia wymiany całej gamy osprzętów warto pomyśleć o zastosowaniu szybkozłącza.

Na koniec wypada jeszcze wspomnieć o kabinie operatora. Każda z ładowarek ma zabudowaną ciśnieniową kabinę z systemem filtracji, co jest bardzo ważne, gdy praca odbywa się w środowisku zapylonym czy też w miejscach o uciążliwym zapachu. Operator ma również do dyspozycji system ogrzewania z układem nawiewów, klimatyzację oraz amortyzowany pneumatycznie i ogrzewany fotel. Codzienna obsługa ładowarek Case nie sprawia operatorowi większych problemów. Wszystkie punkty kontrolne są łatwo dostępne, a ich sprawdzenie zajmuje niewiele czasu.


Model 721F doskonale nadaje się do ciężkiej pracy na złomowiskach
Fot. Case

Więcej szczegółów odnośnie dostosowania ładowarek Case do prac komunalnych można uzyskać bezpośrednio u dealera marki, w firmie Intrac Polska Sp. z o.o.

Nowoczesna Gospodarka Odpadami 1(1) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -